Місяць: Січень 2018

Мобілаб у гостях у Міжнародної Зеленої Школи

Мобілаб у гостях у Міжнародної Зеленої Школи

16-17 січня 2018 р. викладачі ЧНУ Халавка Юрій та Андрій Канак із  проектом «Мобілаб» завітали до учнів м. Краматорськ, учасників «Міжнародної зеленої школи», що функціонує в с. Космач Івано-Франківської області за підтримки фонду «Відкрита політика». Метою школи є впровадження STREAM освіти, формування зелених цінностей, єднання в широму спілкуванні і співтворчості. 

 

Заняття розпочалися з лекції про перспективи професії хіміка.

 

Також в перший день діти (та їх вчителі)  дізнались багато нового та цікавого про твердість води та її іонний склад, а також чому вона може проводити, або ж навпаки не проводити електричний струм. Окрім того учні познайомились із типами радіоактивного випромінювання та його впливом на природнє середовище та організм людини. Під кінець заняття діти власноручно за допомогою дозиметра вимірювали природній радіоактивний фон та пересвідчились, що «Зелена школа» знаходиться в безпечному місці. =)

 

 

 

Наступного дня розділившись на групи учасники виконували лабораторні роботи із визначення в розчинах концентрації харчового барвника за допомогою сучасного спектрофотометра «Ocean-Optics», а також спробували опанувати техніку титрування для аналітичного визначення концентрації лугу (NaOH) в розчинах. Зазвичай такі досліди не входять до шкільного курсу хімії, однак незважаючи на це дітям дуже сподобалось, адже тут можна було відчути себе в ролі справжнього хіміка, що працює над реальними завданнями.

 

Окрім теоретичних та практичних занять діти також мали можливість побачити серію цікавих хімічних дослідів. Яскраві спалахи, зміна кольору і об’єму та багато посмішок, що це супроводжували   дозволило дітям поглянути на хімію як науку трохи  з «іншого боку» та «здружитися» з нею.

Андрій Канак, фото – Міжнародна Зелена Школа.

Проект здійснюється за підтримки БФ “Кращим бути”.