Місяць: Листопад 2017

Визначення вмісту білка в молоці – апробовано другу лабораторну роботу з циклу “Хімія кольору та миючих засобів”

Визначення вмісту білка в молоці – апробовано другу лабораторну роботу з циклу “Хімія кольору та миючих засобів”

11 листопада в Інституті біології, хімії та біоресурсів у рамках проекту «МобіЛаб» для учнів Буковинської Малої академії наук було проведено другу лабораторну роботу із циклу «Хімія кольору та миючих засобів». Учні знову мали можливість попрацювати із спектрофотометром Ocean Optics 650 (2000) та визначити відсотковий вміст білка у молоці.

Перед початком лабораторної роботи школярам розповіли що таке білки, амінокислоти, ізоелектрична точка, пояснили що таке молоко з точки зору колоїдних розчинів, а також розказали суть роботи після чого учні приступили до виконання досліду. Під час проведення лабораторної роботи діти могли закріпити набуті вміння користування піпетками та дозаторами, також  навчилися працювати із центрифугою.

Після вимірювання та обрахунків вмісту білка в молоці було проведено анкетування за результатами якого можна впевнено сказати, що дана робота виявилась для учнів легкою та цікавою.

Мобілаб на Регіональному форумі «Об’єднані наукою»

Мобілаб на Регіональному форумі «Об’єднані наукою»

9 листопада команда #Мобілаб долучилась до Регіонального форуму «Об’єднані наукою», що відбувся на базі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей у м. Чернівці. Школярі із усієї області мали можливість познайомитись та попрацювати на новітньому обладнанні, що використовується для хімічних досліджень в наукових лабораторіях. Це дійсно унікальний досвід для наших дітей.

Проведено першу лабораторну роботу із циклу «Хімія кольору та миючих засобів».

Проведено першу лабораторну роботу із циклу «Хімія кольору та миючих засобів».

28 жовтня для учнів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді в Інституті біології, хімії та біоресурсів ЧНУ у рамках проекту «МобіЛаб» (за підтримки БФ «Кращим бути») проведено перщу лабораторну роботу із циклу «Хімія кольору та миючих засобів».
Школярам було запропоновано спектрофотометрично визначити концентрацію харчового барвника (індигокарміну) у розчині. Перед початком роботи учні МАН прослухали невеличкий курс про оптичні методи аналізу, а згодом приступили до виконання.
Інструктори (а ними були студенти-хіміки Ілінчук Олена, Іванова-Толпінцева Аліна та Капарчук Катерина) на практиці показали як користуватися дозаторами та піпетками, як вимірювати оптичну густину розчину за допомогою сучасних матричних спектрофотометрів Ocean Optics, та як графічно описувати залежність оптичної густини від концентрації. Вразила згуртованість школярів та розуміння того, що вони роблять.
Для закріплення матеріалу учням було запропоновано визначити дві невідомі концентрації барвника у розчині, користуючись калібрувальним графіком. З цим завданням вони успішно справилися.