Місяць: Травень 2018

Буковинські медіа розповідають про “Мобілаб”

Буковинські медіа розповідають про “Мобілаб”

Цього тижня одразу декілька буковинських засобів масової інформації розповіли про наш проект.

В суботньому номері Молодого буковинця вийшов матеріал М. Грицків “Спробуємо популяризувати хімію в школі”

В ранковому ефірі понеділка на  радіо “Буковина” Катерина Капарчук та Халавка Юрій розповіли про Мобілаб радіослухачам.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ СНІДАНОК

Сьогодні в «Інформаційному сніданку» говорили про головні події, що відбулися на вихідних, про підсумки декларування на Буковині та Міжнародного турніру з боксу Едуарда та Олександра Погодіних. А ще з Yuriy Khalavka та Kateryna Kaparchuk обговорювали унікальний науковий проект – мобільну лабораторію для вивчення хімії.Ведучі: Оксана Колісник та Ксенія Вербовська

Опубліковано Радіо "Буковина" 13 травня 2018 р.

 

А вже ввечері тогож дня на теелекранах зявися сюжет Мирослава Солонара для телеканалу Буковина про нашу мобільну лабораторію:

 

Початок співпраці з Чернівецькою гімназією №5

Початок співпраці з Чернівецькою гімназією №5

У пятницю, 11 травня, учні генетичного гуртка чернівецької гімназії №5  виконали в рамках проекту “Мобілаб” експеримент із визначення вмісту хлорофілу в кімнатних рослинах. Під керівництвом доцента Юрія Халавки і волонтерів – Аліни Іванової-Толпінцевої та Катерини Капарчук – гімназисти пригадали значення зеленого пігменту хлорофілу для рослин, приготували екстракт із зібраних ними листків кімнатних рослин, опанували основи спектрофотометриного аналізу і визначили вміст хлорофілів а і б у листках.

Це була перша робота, яка започаткувала співпрацю із славною гімназією, серед випускників якої чимало відомих біологів, медиків та хіміків. Команда проекту “Мобілаб” дякує вчителю біології гімназії Наталії Іванівні Котик за організацію заходу!